Lidský čich rozpozná typickou svěží vůni ozonu již ve velmi nízké koncetraci. Běžně tuto vůni můžeme cítit po bouřce nebo při svařování elektrickým obloukem. Slovo OZON znamená v překladu z řečtině “vonět”.

Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka a nejsilnější oxidační činidlo, které je používáno v mnoha oblastech. Od lékařství, přes zemědělství, po potravinářský průmysl. Ozon je v dezifekci 3000x rychlejší než chlór a 25x účinnější než kyselina chloritá (NOCL) a při tom mnohem bezpečnější a šetřnější pro životní prostředí. Neexistuje žádný virus, bakterie, plísně a houby, které by odolaly ozonu.

Ozon má dezodorační efekt, trvale odstraňuje nežádoucí zápachy v prostředí – cigaretový kouř, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel, po malování apod.

Ozon nezanechává žádné stopy ani toxická rezidua a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky.

Ozon přítomný v ovzduší je schopen oxidovat a touto cestou odstraňovat chemické sloučeniny a ničit patogenní mikroorganizmy.